Paklājflīžu ieklāšanas instrukcija

Ieklāšanas instrukcija krievu valodā

 Sagatavošanas darbi

 

Pirms grīdas flīžu ieklāšanas vismaz 24 stundas tām jāatrodas attiecīgajā telpā un tās jāizpako no iepakojuma. Ja tas nav iespējams, tad vismaz jānoņem iepakojuma sānu malas un jānodrošina laba gaisa cirkulācija telpā. Iepakojumus citu uz cita nedrīkst kraut vairāk par 8-10. Grīdas flīžu ieklāšanas temperatūrai jābūt min. 15°C un gaisa mitrums telpā nedrīkst pārsniegt 75%. Ieklājamā grīdas virsmas temperatūra nedrīkst būt zemāka par 10°C.

Pamatne

DESSO grīdas flīzes var klāt uz jebkuras sausas gludas tīras virsmas, kas pasargāta no mitruma. Pirms ieklāšanas jāpārliecinās vai uz grīdas nav nesaistītu daļiņu, putekļu, līmes vai lakas atlikumu vai citu netīrumu. Bojājumi, plaisas un nelīdzenumi grīdā ir jāizlabo. Grīdas labošanai izmantojiet ražotāja ieteiktos remonta materiālus.

Betona pamatne

Jaunizveidotai betona grīdai jābūt pilnībā izžuvušai. Pēc diagnostiskās kontroles tehnoloģijas betona grīdas virsmas mitruma koeficients nedrīkst pārsniegt 3%. Izmantojot alternatīvo grotimērisko metodi – 5%. Relatīvais mitrums telpā nedrīkst pārsniegt 75%.

 

Anhidritīvā cementa grīda

Relatīvais mitrums telpā nedrīkst pārsniegt 75%. Grīdai jābūt sausai. Pēc diagnostiskās kontroles tehnoloģijas betona grīdas virsmas mitruma koeficients nedrīkst pārsniegt 1%. Izmantojot alternatīvo mitruma mērīšanas metodi šis rādītājs nedrīkst pārsniegt 2%.

 

Koka grīdas

Grīda jāatbrīvo no nesaistītām daļiņām un virsma jāizlīdzina. Koka grīda sliktā stāvoklī jāstiprina un jālabo ar finiera vai presēto skaidu plākšņu materiāliem. Nelīdzenas grīdas labošanai var izmantot lokšņveida materiālus – finieri, kokskaidu plātnes u.c., tos pieskrūvējot, pienaglojot vai pielīmējot. Finiera loksnes biezumā līdz 6mm var stiprināt izmantojot stepleri vai kokskrūves ar stiprinājuma soli līdz 23 cm.

 

 Pamatne, kurai noņemts vecais grīdas segums

Nelīdzenumus grīdā špaktelē un pirms seguma ieklāšanas gruntē. Pirms līmes uzstrādes grunts kārta jānožāvē.

 

 Citi pamatnes veidi

Lakotas un pulētas virsmas vispirms jāattauko, tad jānomatē ar smalkgraudainu smilšpapīru.

 

 Īpašas norādes par grīdas pamatni

Jebkura veida grīdai jāatbilst sekojošām prasībām: virsmai jābūt stingrai, izturīgai, sausai un tīrai. Koka grīda sliktā stāvoklī jāstiprina un jālabo ar finiera vai presēto skaidu plākšņu materiāliem. Nelīmējiet flīzes uz jau esošā paklāja. Pirms klājuma līmēšanas ļaujiet pilnībā nožūt grunts slānim vai citam saķeri uzlabojošam materiālam. Ieklājot grīdu ar komunikācijām zem tām, veiciet pasākumus statiskās strāvas novadīšanai. Nepieciešamības gadījumā lietojiet 1,25 m vara kontūru uz katriem 40 m2 grīdas. Kontūru ierīkojiet zem paklāja plākšņu seguma šķērsvirzienā to sazemējot.

 

Rekomendācijas

Rekomendējam izmantot speciālās līmes vai pretslīdes materiālus, kas uzklājami visā grīdas platībā īpašu uzmanību pievēršot lokšņu savienojuma vietām. Pēc līmes apžūšanas izvietojam paklāja plāksnes. Paklāja plākšņu ieklāšanai nav nepieciešams izmantot permanenta tips līmi. Nelielās ofisa telpās, kas nepārsniedz 20 m2 paklāja plākšņu stiprināšanai pieļaujams izmantot divpusējo fiksējošo līmlentu, īpašu uzmanību pievēršot plākšņu savienojuma vietām perimetra plāksnēm un segumam durvju ailēm, kur tam ir visintensīvākā slodze.

Piezīme: Visas telpas malējās plāksnes precīzi piegriežamas atbilstoši telpas konfigurācijai un tām cieši jāpiekļaujas telpas sienām.

 

 Ražotāja garantijas

Ieklājamo grīdas plākšņu materiāla kvalitāte jāpārbauda pirms darbu uzsākšanas un problēmu gadījumā jāsazinās ar materiāla piegādātāju. Ražotājs ir atbildīgs par ražošanas procesā radušos brāķi. Garantija neattiecas uz nepareizu materiāla ieklāšanas metodiku vai ja ir pārkāpti ekspluatācijas un kopšanas noteikumi.

 

Klājuma plākšņu aizsardzība ieklājot un pēc ieklāšanas

Nav atļauts staigāt, pārvietot priekšmetus (mēbeles) pirms pilnībā nav pabeigti grīdas ieklāšanas darbi un nav izžuvusi līme. Ja pirms telpu nodošanas plānots izmantot jaunieklāto grīdu, tad segums jānoklāj ar aizsargājošu segumu.

Paklāja plākšņu ieklāšana

Grīdas ieklāšanu sāciet no noteikta punkta telpas centrā. Nesāciet grīdas plākšņu ieklāšanu no telpas stūra. Ja ieklāšana veicama biroja telpās, kas savienojas ar gaiteni, tad jāņem vērā, ka ieklāšanu jāsāk no gaiteņa puses tādējādi panākot nemanāmu pāreju. Uzklājiet līmi nelielā platībā un pēc līmes apžūšanas izvietojiet plāksnes uz grīdas zīmējumā parādītajā kārtībā.

                                             

 

Seguma plāksnes jāsavieto cieši cita pie citas un stingri jānofiksē. Izmantojot nogludinošo instrumentu sekojiet, lai plākšņu savienojuma vietās nerastos spraugas un savienojuma vietas nebūtu redzamas. Sekojiet lai paklāja cilpas plākšņu savienojuma vietās veido līdzenu savienojuma šuvi. Izmantojot nogludinošo instrumentu tiek panākts plākšņu neredzams savienojums.

Plākšņu piegriešana pie grīdlīstes

Ieklāšanas sākumpunktu centieties atzīmēt tā, lai būtu pēc iespējas mazāk plākšņu atgriezumu. Lai panāktu līdzenu griezuma malu plāksnes griešanu izdariet kā parādīts zīmējumā un nogriezto malu lieciet uz sienas pusi, lai to nosegtu ar grīdlīsti. Līmējamās plāksnes nevar būt mazākas par 10 cm.

 

 Ieklāšanas virzieni

Grīdas plāksnes ieklājamas izmantojot divus paņēmienus, kas atainoti zīmējumos. Bultiņas uz katras plāksnes līmējamās daļas norāda cilpu zīmējuma virzienu.

 

 Šaha dēļa zīmējums

Lai iegūtu šaha dēļa zīmējumu plāksnes jāliek tā, lai bultiņas plāksnes apakšējā pusē būtu vērstas pa labi attiecībā pret blakusesošo plāksni. Šāds zīmējums labi izskatās paklāja plāksnēm ar īsu vilnu vai filcu. Šis zīmējums nav ieteicams paklājiem ar apgrieztajām cilpām.

 

 Monolīts

Paklāja flīzes ieklājam tā, ka bultiņas uz visām plāksnēm tiek vērstas vienā virzienā. Tāds ieklājuma veids piemērots paklājiem ar apgrieztajām cilpām. Ieteicamais bultiņu virziens uz plāksnēm telpā gaismas krišanas virzienā vai cilvēku kustības virzienā.

 

Paklāja plākšņu pielīmēšana pie dubultgrīdas

Dubultā grīda parasti ir veidota no 600 mm lielām plāksnēm, bet paklāja plāksnes DESSO ražošanas izmērs ir 500 mm, bet daži veidi arī 600 mm. Plākšņu ieklāšanas tehnoloģija pieļauj izmantot ieklāšanai gan 500 mm plāksnes, gan 600 mm plāksnes. Ieteicams līmi uz virsmas uzklāt ar rullīti. Jāuzmanās lai līme neiekļūst dubultās grīdas plākšņu spraugās, jo tad būs neiespējami atdalīt paklāja plāksnes no grīdas.

 

Apsildāmās grīdas

Paklāja grīdas plāksnes ir izmantojamas apsildāmajām grīdām ar grīdas temperatūru līdz 28°С. 48 stundas pirms ieklāšanas darbu sākšanas šajā telpā grīdu apsilde ir jāizslēdz. Grīdu apsildi šajās telpās var atjaunot pēc 48 stundām pakāpeniski paaugstinot grīdas temperatūru līdz 28°С.

 

Krēsli uz riteņiem

Vietās, kur tiek pārvietotas mēbeles uz riteņiem, piemēram, biroja krēsli – paklāja plāksnes jālīmē visā to laukumā, nevis daļēji. Lai izvairītos no grīdas seguma bojājuma pieļaujamais ritenīšu diametrs nedrīkst būt mazāks kā 50 mm, bet minimālais platums 20 mm.

 

 Kāpnes

Paklāja plāksnes uz pakāpieniem jālieto kopā ar metāla profila aizsargprofilu. Pie pakāpieniem plāksnes jālīmē. Līme jāklāj arī uz pašas paklāja plāksnes.

 

Grīdlīstes

Lietojot paklāja plāksnes kā grīdlīstes (vertikāli) iespējams tas jāsaskaņo ar ugunsdrošības speciālistiem.Komentāri ir slēgti.