.

bilde linoleji

Viens no ērtākajiem materiāliem ir dabīgais linolejs  – ar plašo krāsu klāstu, dizaina variācijām tas iekarojis arhitektu un dizaineru simpātijas. Turklāt, jāuzsver, ka šis ir videi draudzīgs materiāls.

 

 Īpaši novērtējams ir faktors, ka linolejs tiek ražots  no dabīgiem materiāliem – linsēklas eļļas (31%), kaļķa (13%), korķa (2%), koka pulvera (28%), sveķiem, džutas  (9%), titāna (6%), dabīgiem krāsas pigmentiem (2%). Šie materiāli piešķir linolejam antibakteriālās un ilgnoturības īpašības

 


 

Linoleju var atpazīt pēc džutas pamatnes. Šis grīdas segums ir ideāli piemērots sabiedriskām telpām, jo tas ir funkcionāls un nodilumizturīgs. Linoleju mēdz dēvēt par koka paklāju ruļļos.

Linolejs ir viens no senākajiem grīdas materiāliem, lai gan nereti tiek jaukts vinila materiāls ar linoleju. Sešdesmitajos gados Hruščovs ieviesa PSRS valstīs polivinilhlorīda materiālus, kuru kvalitāte bija zema, kādēļ arī Latvijas iedzīvotājam radies nepareizs priekšstats par linoleja un PVC segumiem. Būtiskākā atšķirība starp linoleju un vinila (polivinilhlorīda /PVC) segumiem ir tāda, ka linoleja kopšanai jāpievērš lielāka uzmanība nekā PVC segumu kopšanai. Tā priekšrocības attiecībā pret PVC materiāliem ir ekoloģija, antibakteriālās īpašības un ilgnoturība.

Pēc laboratorijās veiktajiem eksperimentiem konstatēts, ka vienādā daudzumā ievadot baktērijas uz ierobežotu linoleja un PVC segumu, pēc noteikta laika uz dabīgā linoleja atklātas 750 000 reižu mazāk baktērijas kā uz PVC segumu. Tas iespējams, pateicoties linsēklu eļļai, kas neļauj baktērijām vairoties un iznīcina tās dabīgā veidā (dezinfekcijas līdzeklis). Antibakteriālās īpašības apstiprina Eiropas Standartu sertifikāts. Kaut arī  linoleju var tīrīt arī ar hloru saturošiem līdzekļiem, pateicoties tā antibakteriālajām īpašībām, tas nav nepieciešams.

Linoleju krāsošanā izmanto dabīgos krāsu pigmentus, kurus izmanto bērnu apģērbu un rotaļlietu krāsošanā.

Linolejs ir elastīgs materiāls, kuru var piemērot dekorēšanas vajadzībām un panākt ar to gan senatnīguma efektu, gan modernās mākslas pieskaņu.

linolejs2

DLW dabīgā linoleja priekšrocības attiecībā pret citu ražotāju linoleja segumiem:

 Pielietošanas zonas:

Var izmantot apsildāmām grīdām! Linolejs ir antistatisks materiāls, elektrostatiskā strāva uz tā neuzkrājas vairāk par 2 kV.

 Ruļļa garums ir 30 m (garums atkarīgs no žāvēšanas kameras augstuma, DLW žāvēšanas kamera ir 15 m, attiecīgi 2×15=30)

Linoleja pieejamie biezumi: 2.0 mm 2.5 mm  3.2 mm 4.0 mm

linolejs2

 

 Linoleja krāsu paletē pieejami 60 toņi!

Vairāk par kolekcijām, krāsām, toņiem skatīti šeit

 

LINOLEJA GRĪDAS ILGNOTURĪBA

 Linolejs savu popularitāti starp grīdas segumiem ieguvis pateicoties ilgnotūrībai. Kvalitatīvs linoleja grīdas segums savu kvalitāti saglabā vairāk kā 40 gadu garumā, pie nosacījuma, ka tas tiek pareizi ieklāts un kopts. Linoleja grīdas segumus va r izmantot  sabiedriskās zonās ar lielu noslogojumu.  

LINOLEJA RAŽOŠANAS CIKLS

 Linoleja ražošanas cikls ilgst 45 dienas (biezumā 2,5 mm). Tik ilgs process nepieciešams, lai nodrošinātu maksimālu materiāla kvalitāti. Piemēram, linoleja žāvēšana ir atkarīga no biezuma – 1 mm biezums tiek žāvēts 1 nedēļu, tādējādi standarta žāvēšanas process ilgst 2-4 nedēļas.  

LINOLEJA AIZSARGKĀRTA PUR/LPX

 Linoleja virsējā kārta tiek pārklāta ar aizsargkārtu PUR vai LPX, kas nodrošina materiāla noturību pret skrāpējumiem, atvieglo tā kopšanu, padara izturīgumu pret mitrumu un piešķir materiālam dziļuma efektu. Aizsargkārta aizpilda poras, neļaujot netīrumiem iekļūt materiālā. LPX ir uz vaska bāzes veidota aizsargkārta (vasks+akrils+poliuretāns) – ieteicams izmantot zonās, kur cilvēkam ir tiešais kontakts ar grīdu (piem., bērnudārzos). PUR (100% poliuretāna aizsargkārta) – ieteicams izmantot zonās, kurās nav tiešā kontakta ar cilvēka ķermeni un kurās ir nepieciešama paaugstināta materiāla izturība. Aizsargkārtas biezums ir 22 mikroni.

Ķīmiskās noturība :  PUR  – pH 12 / LPX – pH 9  

Lejuplādēt PUR tīrīšanas instrukciju angļu valodā

Lejuplādēt LPX tīrīšanas instrukciju angļu valodā

 DLW rūpnīcā ražotajam linolejam tiek nodrošināta 5 gadu garantija lietošanai sabiedriskās telpās. ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

AKCENTĒJAM JAUNO ARHITEKTONISKO KOLEKCIJU

Naturecore

 Grīdas segums  NATURECORE

NATURECORE BROŠŪRA

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

RADI UNIKĀLU GRĪDAS DIZAINA ZĪMĒJUMU

 Izmantojot griešanas tehniku, piedāvājam radīt savu unikālu grīdas dizainu! Izvēloties materiālus, jāpievērš uzmanība grīdas seguma parametriem, lai neatšķirtos kopējais biezums

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

J a u n u m s – jauna linoleja PUR ECO sistēma.

Jaunais PUR sistēmas virsmas klājums ir ekonomiskākais variants, kādu var iedomāties attiecinot uz linoleju. Linoleju ar PUR klājumu ir tikpat viegli kopt kā PVC segumus. Tas saglabā savu sākotnējo izskatu un krāsas intensitāti. Izvēloties šāda klājuma linoleja kopšanas izmaksas samazinās par 30 %!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 Linoleju nav ieteicams klāt mitrās telpās. Par ieklāšanas un kopšanas instrukciju jautāt Grīdas Segumu Centrs speciālistiem, zvanot pa kontaktos norādītajiem tel. numuriem.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………