DARBA DIENĀS08:30-17:00
RĪGADēļu iela 8, Rīga, LV-1004
DARBA DIENĀS08:30-17:00
RĪGADēļu iela 8, Rīga, LV-1004

DESSO AirMaster

DESSO AirMaster® – REVOLUCIONĀRS PAKLĀJS, KAS NODROŠINA TELPĀS TĪRĀKU GAISU

AirMaster videoprezentācija

AirMaster prezentācija krievu valodā

AirMaster prezentācija angļu valodā

Tehniskie parametri

airmaster1 1170x780 72 REX

Gaiss, kuru mēs elpojam ikdienā ļoti lielā mērā ietekmē mūsu veselību un labsajūtu. Ņemot vērā to, ka lielāko daļu laika mēs pavadām iekštelpās, telpu gaisa kvalitātei ir ļoti liela nozīme. Biroju darbinieki aizvien biežāk sūdzas par nogurumu, nespēku, miegainību, niezošām acīm, sausu ādu, reiboņiem un galvassāpēm.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Darba drošības un vides veselības institūts sadarbībā ar Norvēģijas Valsts arodveselības institūtu īstenoja projektu par biroju iekštelpu piesārņojuma noteikšanu un tā iespējamo ietekmi uz organismu. Veiktie mērījumi atklāja, ka biroju gaisu piesārņo dažādas vielas – putekļu nanodaļiņas, gaistošie organiskie savienojumi (aldehīdi, ogļūdeņraži, izocianāti, polibromētie difenilēteri, ftalāti), kā arī neorganiskās gāzes (CO2, SO2, NO2, O3).

Šādas pavisam smalkas putekļu daļiņas ir viens no jaunākajiem identificētajiem riska faktoriem darba vidē. Jo sīkākas tās ir, jo lielāka ir to aktīvā virsma un līdz ar to iespējama lielāka iedarbība uz cilvēka organismu. Putekļu daļiņas atrodas gaisā un tiek ieelpotas, tāpēc elpceļi šūnu un molekulārajā līmenī cieš vieni no pirmajiem. Nelielā izmēra dēļ sīkās daļiņas no elpceļiem tālāk iekļūst asinsritē un šūnās, radot nopietnus veselības traucējumus. Mērījumi arī apstiprināja, ka putekļu daļiņu piesārņojuma līmeni telpā var ietekmēt arī grīdas segums.

Lai uzlabotu gaisa kvalitāti telpās, kompānija DESSO izstrādāja produktu AIRMASTER – paklāja flīzes, kas nodrošina tīru gaisu telpā, jo grīdas fizikālās īpatnības neļauj no virskārtas atdalīties putekļu daļiņām. Patentētā tehnoloģija balstās uz kombinēto plūksnu, kas savukārt sastāv no biezajām un plānajām šķiedrām. Augsto diegu cilpas sastāv no plānajām šķiedrām (DESSO AirFiltersTM), kas ļauj ‘noķert’ telpā vismazākās putekļu daļiņas (< 10 μm), kur tās tiek aizturētas. Pēc tām putekļi pārvirzās uz biezākajām šķiedrām, kur tie akumulējas, kamēr netiek savākti ar putekļusūcēju.

Telpās, kurās ieklāts paklājs DESSO AirMaster®, putekļu sīkās daļiņas gaisā ir astoņas reizes mazāk nekā telpās ar cieto grīdas segumu un četras reizes mazāk nekā ar standarta mīksto grīdas segumu. Air Master segumu ieteicams izmantot vietās ar paaugstinātām higiēnas prasībām (slimnīcas, skolas, ēdināšanas uzņēmumi). Piedāvājam 18 dažādus paklājflīžu toņus.

Pēc veiktajiem testiem laboratorijās, DESSO AIRMASTER tika izsniegts sertifikāts GUI GOLD* par labākajiem tehniskajiem rādītājiem un gaisa uzlabošanu telpās. Pašreiz AirMaster® paklājflīzes ir vienīgais grīdas segums pasaulē, kuram piešķirts GUI Gold sertifikāts (GUI ir neatkarīga organizācija Vācijā, kura specializējas par gaisa kvalitātes jautājumiem).