DARBA DIENĀS08:30-17:00
RĪGADēļu iela 8, Rīga, LV-1004
DARBA DIENĀS08:30-17:00
RĪGADēļu iela 8, Rīga, LV-1004

PARKETA EKSPLUATĀCIJAS UN KOPŠANAS NOTEIKUMI

Lai nodrošinātu parketa ilgu kalpošanu un pilnveidotu klājuma neatkārtojamo izskatu, nepieciešams ievērot parketa virsmas kopšanas instrukcijas:

 

1. Lai pasargātu parketu no smiltīm, akmentiņiem un ūdens, iesakām pie durvīm vai priekštelpās izmantot efektīvus kājslauķus.

2. Galdu un krēslu kājām uzlikt filčus, lai nesaskrāpētu grīdu. Telpās, kurās izvietotas mēbeles ar ritentiņiem, nepieciešams izmantot aizsargpaklājus (piemēram, polikarbonāta paliktņus).

3. Nestaigāt pa grīdas segumu augstpapēžu kurpēs (izņemot speciālās deju kurpes).

4. Jānodrošina, lai gaisa mitrums telpā visā grīdas ekspluatācijas laikā ir robežās no 40%-65%. Ja gaisa relatīvais mitrums samazinās, jāizmanto gaisa mitrinātājs.

5. Parketu var mazgāt tikai ar mitru, nevis slapju lupatu. Ja uz grīdas virsmas ir izlijis šķidrums, tas nekavējoties jāuzslauka.

  • ikdienas parketa kopšanu var veikt ar putekļusūcēju vai izmantot sausu vai nedaudz mitru grīdas tīrīšanas lupatu;
  • ja grīdas virsmai nepieciešama cītīgāka uzkopšana, tā jātīra ar mitru lupatu un neitrālu mazgāšanas līdzekli (pH 6-8).

6. Aizliegts tīrīt parketa virsmu ar abrazīviem tīrīšanas līdzekļiem, svaigus traipus tīrīt tikai ar ūdeni vai neitrālu mazgāšanas līdzekli.

Traipa veids:

Vīns, kafija, medus, šokolāde, tēja

Eļļa, tauki, apavu krēms, kvēpi, piķis

Tuša, tinte, lūpu krāsa

Asinis

Tīrīšanas metode:

Neitrāls vai viegls mazgāšanas līdzeklis

Tīrīšanas petroleja, lakbenzīns

Denaturētais spirts vai ūdens

Auksts ūdens

7. Saskrāpētu grīdas virsmu, ja tas ir nepieciešams, iespējams restaurēt, izmantojot speciālo atjaunošanas vasku, kas piešķir grīdas virsmai spīdumu un rada aizsargkārtu. Parketa restaurēšanu veic noslīpējot iepriekšējo lakas kārtu un uzklājot jaunu lakas kārtu. Parketa restaurēšanu drīkst veikt tikai ar profesionāliem instrumentiem!

Pati svarīgākā lieta ir uzturēt telpās vienmērīgu temperatūru un nepieļaut pārmērīgu mitrināšanu tīrot grīdu. Tā kā koks vienmēr reaģē uz klimatiskiem apstākļiem, temperatūra un mitrums telpā jāsaglabā pēc iespējas nemainīga visu gadu.

 

Izvairieties no ūdens

Dabīgs koks ir jūtīgs pret mitrumu, tāpēc nebūtu vēlams mazgāt grīdu tieši aplaistot to ar ūdeni. Ūdens jālieto lupatas vai sūkļa mitrināšanai. Bieži vien ir pietiekami apsmidzināt grīdu ar ūdeni no sifona. Grīdas lupatai jābūt pietiekami samitrinātai, taču tai nav jāatstāj uz grīdas ūdens lāses.

Svarīgi ir grīdai palikt pilnīgi sausai vienu minūti pēc tās tīrīšanas. Ūdens, kurš izlīst uz grīdas nekavējoties jāsavāc. Tas pats attiecas arī uz ūdeni un sniegu, kurš tiek ienests ar apaviem. Visiem Upofloor RealLOC grīdas dēļiem ir unikāls iekšējais aizsargs, kurš neļauj ūdenim iekļūt starp dēļu savienojumiem.

 

Preventīvi uzturēšanas pasākumi

Cietkoksnes grīdas uzturēšanas mērķis ir minimizēt tos faktorus, kuri potenciāli varētu to bojāt. Viens vienkāršs paņēmiens ir nolikt paklājus ieejas durvju abās pusēs; tas novērš netīrumu, grants un lieka mitruma uzkrāšanos uz grīdas. Ja tas tomēr notiek, nekavējoties novāciet no grīdas smiltis, akmentiņus vai citas abrazīvas daļas.

 

Eļļotie cietkoksnes grīdas segumi

Tīrīšana ar putekļu sūcēju un grīdas lupatu parasti ir pietiekama eļļotās cietkoksnes grīdas uzturēšanai. Stiprāk notraipītu grīdu var tīrīt ar maigu mazgāšanas līdzekli (pH6-8) un grīdas sūkli vai lupatu, pēc kā grīdas virsma ir jānosusina. Tādi tīrīšanas līdzekļi, kā Osmo Color Wisch Fix var būt lietoti saskaņā ar ražotāja norādījumiem. Skrāpējumu un nodilumu apstrādāšanai mēs rekomendējam Osmo Color tīrītāju un kondicionējošo vasku, Tikkurilas Nostalgia Treatment Wax vai Trip Trap eļļas līdzekli. Ja eļļotā virsma ir jārestaurē, grīda vispirms ir jānotīra; slīpēšana nav nepieciešama. Pēc tam uz restaurējamo laukumu ar tīru lupatu jāuzsmērē plāna kondicionējošā vaska kārta, laukums jāpulē ar sausu lupatu vai mašīnu, kurā tiek lietots sausais disks. Arī visu grīdu kopumā var atjaunot, pielietojot tādu pašu metodi.

Lietderīgi padomi par Upofloor grīdas segumu ieklāšanu un kopšanu ir atrodami atsevišķajā lietotāju grāmatā Upofloor mājas lapā: www.upofloor.com.