DARBA DIENĀS08:30-17:00
RĪGADēļu iela 8, Rīga, LV-1004
DARBA DIENĀS08:30-17:00
RĪGADēļu iela 8, Rīga, LV-1004

PARKETA VIRSMAS ATJAUNOŠANA

Atjaunošanai izmantojami profesionāli instrumenti un mašīnas. Ievērojot visas atjaunošanas norādes un instrukcijas, iegūstams lielisks rezultāts.

 

Pilnīga lakotās virsmas atjaunošana.

Vecais lakas slānis jānoņem ar slīpmašinas palīdzību. Izmantojamā slīppapīra graudainība 80-100. Ja parketam bijusi uzklāta papildus lakas kārta, tad slīpēšana jāveic ar slīppapīru, kura graudainība ir 60-80. Padziļinājumi un rievas jāšpaktelē ar slīpēšanas rezultātā iegītajiem parketa putekļiem vai arī jāizmanto atbilstošu gatavo špakteļmasu. Pēc tam virsmu slīpē šķiedru garenvirzienā izmantojot slīppapīru ar graudainību 100-120. Stūru un malu izslīpēšanai izmanto stūra slīpmašīnu ar slīppapīra graudainību 120. Virsmu gruntē 2-3 kārtās izmantojot metāla plāksni (patēriņš 100-150 gr/m2). Atkarībā no koksnes var veikt starpslīpēšanu (slīppapīra graudainība 120-160). Slīpēšanas procesā radušos putekļus savāc ar putekļusūcēju un virsmu notīra ar viegli mitru drānu.

Laku klāj 1-2 plānās kārtās izmantojot metāla plāksni ar mīkstu filca drānu. Lakas patēriņš 250-400 gr/m2.

 

Lakotās virsmas remonts.

Nepieciešamības gadījumā nelīdzenās vietas špaktelē, virsmu attauko. Remontējamo virsmu slīpē ar slīpēšanas sietu vai slīppapīru (graudainība 160). Putekļus savāc ar putekļusūcēju un virsmu rūpīgi notīra ar mitru drānu.

Vispirms 1-2 kārtas lakas klāj ar metāla plāksni, pēc tam laku klāj 1-2 kārtās izmantojot metāla plāksni ar mīkstu filca drānu. Kopējais lakas patēriņš 150 – 250 gr/m2.

Veicot pilnīgu lakas kārtas atjaunošanu tiek noslīpēts 0,1- 0,2 mm, bet veicot tikai atsevišķas vietas remontu noslīpēta tiek tikai lakas kārta. Labākai saķerei ieteicams veikt starpslīpēšanu starp kārtām. Laka jāklāj parketa šķiedru garenvirzienā. Pirms katras nākošās lakas kārtas uzklāšanas jāpārliecinās vai iepriekšējā kārta ir pilnībā nožuvusi. Ja gadījumā tiek izmantota līmlenta, tad pēc lakas uzklāšanas tā jānoņem nekavējoties. Ja uzklātās lakas spīdums atšķiras no vecās, tad to var piepulēt ar rupjo Holša drānu.

Uzmanību! Strādājot ar laku ievērojiet visus ražotāja rekomendētos drošibas noteikumus.