DARBA DIENĀS08:30-17:00
RĪGADēļu iela 8, Rīga, LV-1004
DARBA DIENĀS08:30-17:00
RĪGADēļu iela 8, Rīga, LV-1004

PVC

APRAKSTS

Polivinilhlorīds (PVC) ir sintētisks polimērs, kas polimēriski atvasināta no etēna (acetilēna). Polivinilhlorīds ir termoplastisks plastmasas materiāls ar amorfu struktūru.

Grīdas no šī materiāla plaši pielieto kā aizstājēju gumijas grīdas segumiem un tās var būt homogēnas (viendabīgas jeb monoslāņa) un heterogēnas (daudzslāņainas).

PUR (poliuretāns) ir sintētisks polimērs, kuru mēdz pievienot grīdas seguma slānim ražošanas laikā, kā rezultātā iegūst ļoti gludu, bezporainu virsmu. Grīdas segumiem, kuri izgatavoti no PVC var būt divi dažādi virsmu veidi – ar PUR pastiprinājumu vai PUR aizsargkārtu.

Heterogēnie grīdas segumi sastāv no virsmas slāņa, atbalsta slāņa un pamata slāņa un tie katrs var būt ļoti atšķirīgs. Piemēram, pamata slānis var būt izgatavots no uzputota PVC ar stiklašķiedras armējumu vai pildīta PVC ar vai bez stiklšķiedras armējuma.

Savukārt atbalsta slānis var sastāvēt no plastificēta un stabilizēta PVC. Daudziem heterogēniem grīdas segumiem zem atbalsta slāņa var būt uzdrukāts raksts vai zīmējums. Atbalsta slānis var būt caurspīdīgs vai arī ar pigmentu un PVC granulu piedevām. Dažiem materiāliem virsmas slānī var būt iestrādātas abrazīvas daļiņas.

Virsmas slānis var sastāvēt no caurspīdīga vinila vai PVC, kas pastiprināts ar poliuretānu, vai arī tikai no poliuretāna. Dažiem materiāliem virsmas slāņa nemaz nav.

Homogēnie un heterogenie grīdas segumi ar putu apakšslāni tiek klasificēti ka akustiskie grīdas segumi.

 

PIELIETOJUMS

Piemērots dzīvojamām, sabiedriskām un ražošanas telpām ar dažādām slodzēm. Mitrām telpām paredzēti īpaši polivinilhlorīda grīdas segumi.

 

ĪPAŠIE VEIDI

Tie ir polivinilhlorīda grīdas segumi ar akustiskajām īpašībām, elektrostatisko lādiņu vadošām, elektrostatisko lādiņu izkliedējošām īpašībām, īpaši piemēroti mitrām telpām, kā arī grīdas segumi ar abrazīvu daļiņu izraisītu paaugstinātu slīdes pretestību.

 

ĪPAŠĪBAS

  • Homogēnie grīdas segumi ir īpaši elastīgi un nodilumizturīgi, taču to vājā vieta ir skrāpēšanās no smilšainiem apaviem.
  • Heterogēnie grīdas segumi ir noturīgi pret skrāpējumiem no smilšainiem apaviem, taču to nodilumizturība ir daudz sliktāka.
  • Lielākā daļa grīdas segumu nav ugunsdroši un nejauši nomesta neapdzēsta cigarete var ātri izdedzināt caurumu un kļūt par ugunsgrēka cēloni.
  • Grīdas segumi ar poliuretāna virsmas pastiprinājumu vai pārklājumu ir noturīgāki pret traipu iespiešanos, taču daudzi šķīdinātāji un ļoti spēcīgi mazgāšanas līdzekļi var tos sabojāt.
  • Grīdas segumi ir noturīgi pret atšķaidītām skābēm, sārmainām vielām un benzīnu. Uz materiāla virsmu iedarbojas stipri šķīdinātāji, kā, piemēram acetons, trihloretilēns un citi šķīdinātāji.

IEDALĪJUMS

Homogēnie polivinilhlorīda grīdas segumi, kas tiek ražoti saskaņā ar EN 10581:2020, piem. Fatra PRAKTIK

Heterogēnie polivinilhlorīda grīdas segumi, kas tiek ražoti saskaņā ar EN 10582:2018, piem. Fatra IMPERIO
ImpermoPicture-1300x491 72 rez
Polivinilhlorīda grīdu segumi ar putu slāni, kas tiek ražoti saskaņā ar EN 11638:2022, piem. Graboplast Acoustic 7
Uzputotie (amortizējošie) polivinilhlorīda grīdas segumi, kas tiek ražoti saskaņā ar EN 26986:2012, piem. Beauflor Strong
Polivinilhlorīda grīdas segumi īpaši mitrām zonām, kas tiek ražoti skaņā ar EN 13553:2017, piem. Tarkett Granit Multisafe
Polivinilhlorīda grīdas segumi ar daļiņu izraisītu paaugstinātu slīdes pretestību, kas tiek ražoti saskaņā ar EN 13845:2017, piem. Forbo SureStep
Polivinilhlorīda grīdas segumi ar džutas pamatni vai ar poliestera filca pamatni vai ar poliestera filca un polivinilhlorīda pamatni, kas tiek ražoti saskaņā ar EN 650:2013, piem. Gerflor Texline
Daļēji elastīgās (VCT) polivinilhlorīda grīdas flīzes, kas tiek ražotas saskaņā ar EN 10595:2012

Polivinilhlorīda grīdas segumi uz šķiedru materiāla pamatnes, kas tiek ražoti saskaņā ar EN 13413:2002

Grīdas Segumu Centra piegādātāji ir tādi pasaulē zināmi ražotāji, kā Fatra, Tarkett, Forbo

Fatra 2022 katalogs

Lejuplādēt šeit